Eventy CSR

Kreowanie wizerunku marki jako odpowiedzialnej społecznie, nie stworzonej wyłącznie do generowania zysków, to dziś kluczowy element funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. Chętnie wspieramy działania Korporacyjnej Odpowiedzialności Biznesu, oferując atrakcyjne eventy CSR (Corporate Social Responsibility). Dlatego warto na nie postawić i zlecić je właśnie Dontero!

Co to jest CSR i jak wpływa na wizerunek firmy?

Duże korporacje nie chcą być obecnie postrzegane jedynie jako machiny, które stworzono do zarabiania pieniędzy. Pragną stać się częścią historii świata, wpływać na losy przyszłych pokoleń i być użyteczne społecznie. CSR to skrót od sformułowania, które niesie za sobą ważne przesłanie: „chcemy poprzez swoje produkty nieść dobro, wpływać na jakość życia konsumentów i wytwarzając je nie szkodzić przyszłym pokoleniom”. Integracja CSR łączy pracowników i konsumentów, pokazuje odbiorcom, że współczesne problemy mają charakter globalny, a dzięki przemyślanym działaniom korporacje mogą wpływać na ich rozwiązywanie. Odpowiedzialność w biznesie to dziś nie tylko zapewnianie godnych warunków pracy osobom zatrudnionym, ale też dbałość o pozostawianie jak najmniejszego śladu węglowego, recykling, ograniczanie zużycia plastiku, wspieranie akcji humanitarnych i charytatywnych, czy uświadamianie o ważnych społecznie problemach – tolerancji, depresji i innych.

Jak przebiegają imprezy CSR?

Podczas spotkań, które organizujemy w ramach prezentowania konsumentom korporacyjnej odpowiedzialności biznesu, przedsiębiorcy wraz ze swoimi pracownikami realizują różne wybrane scenariusze zabaw, zawodów czy warsztatów. Mogą one być połączone z akcją charytatywną, podczas której pracownicy dzięki swojemu zaangażowaniu będą zbierali pieniądze na szczytny cel. Wiele naszych eventów CSR, które dotąd zorganizowaliśmy, miało na celu uświadamianie o ważnym problemie społecznym, a zatem poruszały one ten aspekt. Działania w ramach takich zabaw można, a nawet należy udokumentować i umieszczać w swoich social mediach i kampaniach reklamowych, aby informacja o korporacyjnej odpowiedzialności danej marki szła w świat.

Dlaczego warto zlecić ten event Dontero?

Jako przedsiębiorcy, właścicielowi dużej korporacji, może Ci być trudno zaplanować taką imprezę od A do Z, ponieważ Twoje obowiązki zawodowe pochłaniają mnóstwo czasu i energii. Zlecając imprezę CSR naszej firmie możesz zadecydować o zaproponowanych Ci rozwiązaniach, modyfikować je i dodawać coś od siebie, a my zajmiemy się całą resztą. Nasza praca polega głównie na kreatywności – wymyślaniu ciekawych scenariuszy, które pomogą połączyć przyjemne z pożytecznym, a następnie dostosowywania ich do realiów. W tym celu wybieramy miejsce na odpowiednią liczbę osób, zatrudniamy doświadczonych instruktorów, którzy dbają o bezpieczeństwo różnych zawodów sportowych, zapewniamy przekąski, napoje, gadżety reklamowe i ewentualne noclegi. Nasze działania skupiają się na zapewnieniu uczestnikom świetnej zabawy, ale bez zapominania o najważniejszym – przekazie, według którego Twoja firma jest odpowiedzialna społecznie i aktywnie angażuje się w rozwiązywanie istotnych dla świata problemów.